Klagenemnd

Faste medlemmer: AP/SP

  • Jan Tore Theimann, leder    
  • Brit Anne Karlsen, nestleder
  • John Arne Blix Svendsen

Høyre/Herøy bygdeliste

  • Trygve Gjengaar
  • Gunnar Eliassen

Varamedlemmer AP/SP

  • Aleksander Moe
  • Odd Kåre Larsen
  • Tanja Lorvik

Varamedlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Kjetil Johansen
  • Silje Morskogen

Klagenemnd for eiendomsskatt

Faste medlemmer AP/SP

  • Jan Tore Theimann, leder
  • Britt Anne Karlsen, nestleder
  • John Arne Blix Svendsen

Faste medlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Trygve Gjengaar
  • Gunnar Eliassen

Varamedlemmer AP/SP

  • Alexander Moe
  • Odd Kåre Larsen
  • Tanja Lorvik

Varamedlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Kjetil Johansen
  • Silje Morskogen

Valgstyret

Faste medlemmer AP

  • Elbjørg Larsen, leder
  • Jan Tore Theimann
  • Arnt-Erling Paulsen

Faste medlemmer SP

  • Jim Dahl, nestleder
  • Kirsti Karlsen

Faste medlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Yngve Magnussen
  • Hugo Sandoval

Varamedlemmer AP

  • Laila Furu Vold
  • Sissel Eide Knutsen
  • Beate Mari Pettersen
  • Mai Lis Larsen
  • Tanja Irene Hanssen

Varamedlemmer SP

  • Bente Helen Karlsen
  • Torgeir Lenning

Varamedlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Vegar Dalen
  • Einar M. Nordnes
  • Jostein Arntsen
  • Inge Sandvær

Eiendomsskattetakstnemnd

Faste medlemmer AP/SP

  • Knut Prestø, leder
  • Kirsti J. Karlsen, nestleder

Faste medlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Eivind Moe

Varamedlemmer AP/SP

  • Anne Lise Gjengaar
  • Torgeir Lenning

Varamedlemmer Høyre/Herøy bygdeliste

  • Petter Flæsen

Konfliktrådet

Faste medlemmer:

  • Knut Prestø, vara Gerd Sjåvik

Representanter til Helgeland interkommunalt politisk råd

  • Elbjørg Larsen, personlig vara, Jim Dahl
  • Yngve Magnussen, personlig vara Einar Martin Nordnes

Representant til fellesrådet

  • Laila Furu Vold, vara, Jim Dahl

 Representanter til Reiselivsorganisasjoner

  • Tanja Irene Hanssen, vara, Jim Dahl

Representanter til årsmøte i Revisjon Midt-Norge SA

  • Steinar Furu, vara Einar M. Nordnes

Medlemmer i representantskapet til SHMIL

  • Ordfører Elbjørg Larsen, vara, varaordfører Jim Dahl

Medlem av fylkeskretsen av KS

  • Ordfører Elbjørg Larsen, vara, varaordfører Jim Dahl

Representanter til samarbeidsutvalgene i barnehage og skole

  • Skole
    Eivind Moe, vara Øyvind Kvale
  • Barnehage
    Rene Teigen Hartvigsen, vara Mai Lis Larsen

 

Valgutvalget 2019 - 2023

  1. Arnt Erling Paulsen – gruppeleder for AP – leder
  2. Jim Dahl – gruppeleder for SP
  3. Yngve Magnussen – gruppeleder for Høyre
  4. Einar Martin Nordnes – gruppeleder for Herøy bygdeliste

Vararepresentanter:

  1. Beate Mari Pettersen
  2. Kirsti Karlsen
  3. Vegar Dalen
  4. Hugo Sandoval

 

Kommuneplangrupper 2019 - 2023

Kommunedelplan for næring og samfunnsutvikling:

Representanter:         5 

Personlig vararepresentanter:      

Arnt Frode Jensen, leder - AP

Sissel Eide Knutsen - AP

Hilde Kristin Bonde, nestleder - AP

Laila Furu Vold - AP

Kirsti J. Karlsen - SP

Anne M. Haraldsen - SP

Ikke valgt - Høyre

Kjetil Johansen - Høyre

Inge Sandvær - Herøy bygdeliste

Caroline Edvardsen - Herøy bygdeliste

1 repr. oppnevnt av næringsforeningen 
Ove Johan Larssen

 

1 repr. oppnevnt av grunneierlaget 
Frode Nilssen

 

Sektorplaner:

Representanter:         5 

Personlige vararepresentanter:      

Roar Aune, leder - AP

Åge Johansen - AP

Mai-Lis Larsen, nestleder - AP

Kjartan Rørstadbotten - AP

Jim Dahl - SP

Elin B. Johansen - SP

Vegar Dalen - Høyre

Oddrun S. Dahlheim - Høyre

Hugo Sandoval - fristilt

Ida Elise Olsen - Herøy bygdeliste


 Forliksrådet

Medlemmer

  • Jim Dahl
  • Marthe Solheim
  • Rita Brænden

Varamedlemmer

  • Erlend Sjåvik
  • Stian Prestø
  • Trine Valberg


Mangfoldsutvalget
 

Representanter Vararepresentanter
1. Hugo Sandoval - leder 1. Marija Popovska
2. Trine Heggheim  2. Aiste Knutsen
3. Kirsti Iversen  
4. Mohannad Mourad  
5. Rahaf Hariri